Рекомендації ВООЗ: як зберегти здоров’я під час карантинуКарантин – це навантаження не тільки на нервову систему і стрес (особливо якщо ви змушені самоізолюватись разом з дітьми). Мало хто здатний, залишаючись в приміщенні, зберігати звичний рівень активності: найчастіше ми більшу частину часу проводимо сидячи або лежачи, їмо більше і далеко не завжди здорову їжу. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я підготували керівництво в допомогу тим, хто хоче підтримати своє здоров’я під час вимушеного карантину.

Об этом сообщает Преступная Россия


Спорт і активність


Згідно з рекомендаціями ВООЗ, щоб зберегти здоров’я, нам всім необхідно 150 хвилин в тиждень помірного або 75 хвилин – інтенсивного фізичного навантаження. У «мирний» час можна було отримувати необхідне навантаження, просто роблячи піші прогулянки після роботи або в обідню перерву, але як бути тепер? Ось кілька рекомендацій:


Займайтеся побутом


Побутові справи і робота по дому в цей час можуть стати справжнім порятунком: прибирання, прасування, миття вікон, прибирання в шафах – все це серйозні фізичні навантаження, які цілком здатні замінити спортивне тренування. Виділяйте час і намагайтеся хоча б через день влаштовувати собі маленький побутовий подвиг – ваш організм буде вам вдячний. Крім того, це може стати відмінним засобом проти стресу: монотонні дії, в результаті яких упорядковується те, що раніше було в стані хаосу, дуже позитивно впливають на нашу психіку.


Танцюйте


Можна робити це поодинці, а можна влаштувати онлайн-вечірку за допомогою месенджерів: 15-20 хвилин запальних танців не тільки допоможуть підтримувати себе у формі, але і зменшать стрес і піднімуть настрій.


Грайтеся з дітьми


Діти ще сильніше страждають від гіподинамії, ніж дорослі: їм просто життєво необхідно «скидати» енергію. Допоможіть і їм, і собі: влаштуйте спільні тренування, потанцюйте або просто пограйте в щось більш рухливе, ніж настольні ігри або мультики.


Робіть розминку під час роботи


Кожні 30 хвилин вставайте і робіть невелику розминку. Хоча б дві-три хвилини присідайте, нахиляйтеся, віджимайтеся і виконуйте будь-які інші вправи, які вам подобаються.


Не забувайте про очі


Швидше за все, зараз ваші очі відчувають більш сильне навантаження, ніж зазвичай: ви більше часу проводите за комп’ютером, працюючи, читаючи або дивлячись серіали. Допоможіть своїм очам: раз на годину робіть перерву, виконуйте гімнастику для зору, а також дивіться на природу за вікном.


Психічне здоров’я


Вимушений карантин небезпечний також і для нашого фізичного стану. Різка зміна способу життя, неминуча тривога з приводу пандемії коронавірусу, а також економічної кризи, нарешті, зниження фізичної активності та частоти спілкування – все це сприяє розвитку стресу, а також зниженню когнітивних здібностей. Експерти ВООЗ рекомендують обов’язково хоча б кілька разів на тиждень займатися наступними практиками:


  • Настільними іграми;
  • Кросвордами, сканвордами і іншими головоломками;
  • Медитацією;
  • Читанням книг;
  • Іншими розслаблюючими діями.


Харчування


Нарешті, ВООЗ наполегливо рекомендує не забувати про дотримання питного режиму і піклуватися про те, щоб раціон був якомога більш здоровим. Ні в якому разі не пропускайте сніданок, намагайтеся дотримуватися звичного розпорядку прийому їжі. Намагайтеся їсти якомога менше швидких вуглеводів і побільше – свіжих фруктів і овочів, риби, продуктів, що містять складні вуглеводи і клітковину, обмежте споживання солі, цукру і трансжирів.
Джерело статті: “http://wworld.com.ua/health/66416”

Новости