Лише 3,5% українців вірять, що Зеленський повністю виконає передвиборчі обіцянки – опитування

25,2% українців вважають, що Зеленський практично не виконає передвиборчих обіцянок

Лише 3,5% опитаних українців вважає, що за період свого перебування на посаді президента України Володимиру Зеленському повністю вдасться виконати свої передвиборчі обіцянки. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, опубліковані 26 червня.

Об этом сообщает Редакция

32,7% респондентів припускають, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 30,7% – що виконає меншу частину, 25,2% – практично не виконає. 7,9% опитаних вагалися з відповіддю.

Характеризуючи дії нової влади, більшість респондентів – 62,7% – відповіла, що вона намагається поліпшити ситуацію, але їй поки це переважно не вдається. 25,2% опитаних упевнені, що влада тільки "імітує зусилля" в цьому напрямі, і лише 8,7% наголошують на вдалих діях керівництва держави.

Соціологи зазначили, що, оцінюючи передвиборчі обіцянки Зеленського, найчастіше (більшість або відносна більшість) респондентів указувала, що їх зовсім не виконано. Наприклад, 71,5% опитаних сказали, що зовсім не виконано обіцянки усунути олігархів від впливу на політику, 70,3% – створити нові робочі місця, 63,1% – установити мир на сході України, 62,1% – побороти корупцію, 62,1% – запровадити реальне народовладдя (зокрема через референдуми), 56,4% – знизити комунальні тарифи, 54,3% – провести детінізацію економіки та легалізацію доходів, 53,4% – підвищити пенсії.

Дещо краще респонденти оцінили виконання обіцянки оновити владу (52,4% вважають, що її частково виконано, а 15,4% – що повністю) і створити "державу у смартфоні" (відповідно 47% і 13%).

У цьому самому опитуванні українці в середньому оцінили перший рік президентства Зеленського на 3 за 5-бальною шкалою.

Зеленського обрали президентом 21 квітня 2019 року, він вступив на посаду 20 травня. У другому турі виборів за Зеленського віддали голоси 73,22% виборців, за його суперника, п’ятого президента Петра Порошенка – 24,45%.

Серед головних досягнень президента протягом року команда Зеленського назвала 14-годинну пресконференцію, відкриття ринку землі і часті відеозвернення глави держави до громадян.

Ще до висунення кандидатом у президенти Зеленський в інтерв’ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону так сказав про свою майбутню політичну кар’єру: "Якщо мене оберуть президентом, спочатку будуть поливати брудом, потім – поважати, а потім – плакати, коли піду".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-lishe-3-5-ukrajintsiv-virjat-shcho-zelenskij-povnistju-vikonaje-peredviborni-obitsjanki-opituvannja-1506563.html”

Новости