Вирішуватиме диспетчер: чи готові «швидкі» на Дніпропетровщині їхати на виклики за новими правилами


На Дніпропетровщині екстрена медична допомога здійснює понад 2 тис. виїздів щодоби. Про це “Українському радіо UA:Дніпро” повідомив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Об этом сообщает FIB


Як розповів фахівець, виклики “швидкої” поки що не поділяють на чотири категорії, які закріплені постановою Кабміну №1271.


«Ще буде певна кількість наказів від МОЗ, яка буде регламентувати опитування постраждалого, його родичів або свідків події, і потім буде визначатися категорія виклику “швидкої”. Ще цих наказів немає, ми проходимо підготовку, змінюємо в програмно-оперативному комплексі категорії викликів і потроху починаємо готуватися», – сказав Радій Шевченко.


За його словами, кожен диспетчер, який відповідає на виклик, є фельдшером або медичною сестрою. Диспетчер розуміється на тому, які питання ставити і як реагувати. Якщо його кваліфікація є недостатньою, то у диспетчерській є оперативний лікар, який зможе проконсультувати й диспетчера, і того, хто викликає швидку.


За даними МОЗу, майже у 70% випадків «швидка» не може приїхати вчасно через хибні виклики. Завдяки нововведенням час приїзду до критичних пацієнтів скоротиться, сказав Радій Шевченко.


Як розповіла фельдшерка виїзної бригади екстреної медичної допомоги Наталія Васильєва, змін у її роботі поки що не відбулося.


«Приходить нам повідомлення на робочий смартфон, де вказується причина виклику, адреса виклику і ми повинні протягом 3 хвилин зібратися і виїхати», – каже фельдшерка.Джерело статті: “https://nf.dp.ua/2021/01/vyrishuvatyme-dyspetcher-chy-hotovi-shvydki-na-dnipropetrovshchyni-yikhaty-na-vyklyky-za-novymy-pravylamy/”

Новости
Немчинов: За минувший год Кабмин провел едва ли не самое большое количество заседаний в истории украинских правительств
08.03.2021

Для жителей оккупированных территорий создадут туристические маршруты Украиной
08.03.2021

Станом на 8 березня на Вінниччині зареєстровано 41761 випадок COVID-19
08.03.2021

Цель — Ахметов. Почему экс-министра транспорта Рудьковского обвинили в похищении нардепа от “Слуги народа”
08.03.2021

Националисты бросали спасательные круги участницам Марша женщин
08.03.2021

ДТП в Польше с украинцами: по состоянию на утро в больницах находятся 24 человека
08.03.2021

Чрезвычайное положение и убийства демонстрантов: что происходит в Мьянме после военного переворота
08.03.2021

В Украинском институте нацпамяти считают нелогичным выходной в день победы трудовых прав женщин
08.03.2021

 Украина рассчитывает, что НАТО поможет остановить вмешательство России в авиапространство вблизи захваченного Крыма, - Криклий
08.03.2021

Яблука в Україні подорожчають втричі та поб’ють цінові рекорди
08.03.2021