Штраф чи в’язниця: вручення повісток у громадських місцях є цілком законним, — начальник ТЦК

Читать на русском

Штраф чи в’язниця: вручення повісток у громадських місцях є цілком законним, — начальник ТЦК
Штраф чи в’язниця: вручення повісток у громадських місцях є цілком законним, — начальник ТЦК

Військовозобов’язаним громадянам України віком від 18 до 60 років можуть видавати повістки у громадських місцях і це не суперечить законодавству.

Об этом сообщает Компромат Групп

Як розповів у ході брифінгу 3 лютого начальник Печерського територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Сергій Калугін, вручення повісток на вулицях пов’язане з тим, що багато військовозобов’язаних фактично проживають не за своєю пропискою.

На питання про законність вручення повісток чоловікам призовного віку у магазинах, на вулицях, у громадському транспорті тощо Калугін відповів, що це не заборонено.

"Я можу сказати, що це не заборонено. Не всі військовозобов’язані сидять удома і чекають біля дверей, коли хтось до них прийде та вручить їм повістку", — пояснив Калугін.

Полковник зазначив, що згідно зі ст. 65 Конституції України, захист держави та її територіальної цілісності є почесним обов’язком кожного громадянина України. Тому з 24 лютого минулого року всі військовозобов’язані мали з’явитися у територіальних центрах комплектування, надати оновлені дані, пройти військову комісію та після визначення ступеня придатності, з урахуванням відсутності відстрочки, проходити службу у лавах ЗСУ.

"Ще раз наголошую, законом не заборонено вручення повісток у громадських місцях", — сказав Калугін.

Щодо законності того, що при врученні повісток на вулицях співробітники військкоматів вписують прізвища у порожні бланки, полковник відповів, що подібними випадками мають розбиратися правоохоронні органи.

"Існують правоохоронні органи, які мають право з’ясувати особу громадянина України та встановити категорію військовозобов’язаного. У ній – особи віком від 18 до 60 років", – зазначив Калугін.

Також полковник розповів про відповідальність так званих ухилістів:

  • якщо потенційний призовник відмовляється підписувати отриманий порядок денний, то вимоги до нього можуть донести у присутності свідків;

  • якщо призовник відмовляється проходити звірку облікових даних, він може бути притягнутий до адміністративної відповідальності;

  • якщо призовник пройшов комісію та не з’явився у військову частину для проходження служби у ЗСУ, то в цьому випадку йдеться про кримінальну відповідальність. Санкції ст. 336 КК України (Ухилення від призову у період військового стану) мають на увазі позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Калугін також уточнив, що на сьогоднішній день не йдеться про якусь чергову "хвилю мобілізації". За його словами мобілізаційні заходи в країні проводяться згідно з указом президента України Володимира Зеленського №65/2022 від 24 лютого 2022 року "Про загальну мобілізацію".

Источник: Компромат ГРУПП