Україна цьогоріч може посіяти найбільше ярої пшениці за останні 12 років

пшениця,яра

Цьогоріч в Україні може бути посіяно 285 тис. га ярої пшениці. Востаннє під час весняної посівної такі площі сіяли 12 років тому.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що у 2013 році, до початку війни РФ проти України та тимчасової окупації частини наших територій, цей показник становив 160,2 тис. га. У 2021-му – українські аграрії засіяли 192,1 тис. га ярої пшениці.

Станом на середину травня посіяно 247 тис. га культури.

Наразі лідером з сівби ярої пшениці є Дніпропетровщина, там аграрії вже засіяли 32,1 тис. га. Торік найбільше було посіяно на Тернопільщині – 22,4 тис. га, а в 2021-му – на Житомирщині – 21,8 тис. га.

Утім, незважаючи на збільшені площі посіву ярої пшениці, їхня частка становить лише 10% загальної площі виробництва цієї культури в Україні. Тож таке зростання суттєво не компенсує загальне скорочення посівних площ пшениці у новому сезоні, наголосили в Мінагрополітики.

За попередніми прогнозами Мінагрополітики, цього року врожай зернових та зернобобових культур становитиме 45 млн тонн, з яких – понад 16,5 млн тонн пшениці. Такий самий показник щодо врожаю пшениці в Україні у своєму першому агропрогнозі для нового маркетингового сезону 23/24 заклало і Міністерство сільського господарства США.