Екснардепа Семенченка суд заарештував без права на заставу

Слідча суддя Печерського райсуду Києва Христина Константинова заарештувала до 24 травня без можливості вийти під заставу народного депутата восьмого скликання і колишнього комбата батальйону «Донбас» Семена Семенченка, підозрюваного в «справі ПВК». Як повідомляє видання «Ґрати», захист заявив, що має намір оскаржити рішення суду, передає .

Semenchenko
Фото: zaxid.net

СБУ підозрює його в створенні, участі та керівництві незаконного збройного формування частина 2 статті 28, частина 2 і частина 3 статті 260 Кримінального кодексу — «приватної військової компанії».

Прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк просив відправити Семенченко в СІЗО без права виходу під заставу, враховуючи тяжкість злочину проти громадської безпеки та існуючі ризики.

Прокуратура вважає, що останні два дні Семенченко переховувався від слідства, а значить існує ризик, що він буде ховатися і далі. Сторона звинувачення передбачає, що Семенченко, з огляду на його широкі зв’язки, може знищити докази, впливати на свідків і як керівник незаконного воєнізованого формування давати вказівки іншим підозрюваним, в тому числі і потенційним. Ризики пов’язані і з доступом Семенченко до зброї та боєприпасів.

Захист Семенченко заявила, що в матеріалах справи немає доказів незаконної діяльності екс-депутата. Сам підозрюваний заявив про свою невинність і просив не заарештовувати його.

«Вважаю, що це справа — провокація російських спецслужб, які ввели в оману СБУ», — заявив Семенченко в суді.

Нагадаймо, 24 березня в СБУ повідомили про те, що викрили й припинили діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. У справі фігурують колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкій публіці як “позаштатний агент НАБУ”

Наступного дня в СБУ заявили про те, що в рамках справи про створення незаконного збройного формування пред’являть нові підозри. Зокрема у спецслужбі зазначили, що Семенченко “був фактично організатором, керівником і безпосередньо укладав трудові контракти та договори, йому оголошено про підозру за ч.3 ст.260 КК (створення не передбачених законом воєнізованих та збройних формуванні)”. А Шевченку “який виконував рольову участь, а саме, забезпечував пошук каналів фінансування і постачання військової амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, повідомлено про підозру за ч.2 ст.260. Також годину назад ми додатково пред’явили підозру Шевченку за ч.2 ст.333 КК.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Тупицького склали адмінпротокол за скасування спецзасідання КСУ.

Читати також:
Агента НАБУ Шевченка відправили під арешт із заставою 5 мільйонів
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/eksnardepa-semenchenka-sud-zaareshtuvav-bez-prava-na-zastavu/”

Новости