Російський мільярдер відхрестився від гігантської яхти у Карибському моріРосійський мільярдер, власник одного з найбільших виробників добрив у світі — компанії "Фосагро" — відхрестився від люксової 82-метрової яхти Alfa Nero, яка зараз пришвартована та заарештована в порту острівної держави Антигуа та Барбуда в Карибському морі.

Об этом сообщает Преступная Россия


Юристи Андрія Гур’єва у відповіді на запит агентства Bloomberg повідомили, що російський бізнесмен ні прямо, ні опосередковано судном не володіє.


"Як ми повідомили владі Антигуа, пан Гур’єв не володіє і не контролює Alfa Nero, а просто час від часу використовував судно в комерційних цілях з 2014 року", — заявили юристи Гур’єва.


Згадане повідомлення юристи направили владі Антигуа та Барбуди, яка попередила, що якщо до 31 березня справжній власник яхти не з’явиться, то розраховане на 12 осіб судно із прихованим басейном та вертолітним майданчиком буде продано на аукціоні. Керуючий портом Антигуа Дарвін Телемак зізнався, що влада не має іншого вибору, оскільки ось уже рік вони змушені власним коштом покривати витрати на електрику, паливо та їжу для команди заарештованого судна.


Сукупну вартість утримання яхти влада оцінює приблизно в $500 тисяч. Більше того, вона займає занадто багато місця в порту Антигуа, який вважається одним із найважливіших джерел доходу для держави, і заважає вільному ходінню інших судів. Вартість яхти, на якій ходив російський мільярдер, оцінюється приблизно $200 млн, правда пізніше вона була перереєстрована з ринковою вартістю $81 млн.


«Наша яхтова індустрія — наше найбільше морське джерело доходу, навіть більше, ніж круїзний бізнес. Ми повинні зробити все можливе, щоб захистити галузь і не дозволити судну стати тягарем», — зазначив Телемак.


Андрій Гур’єв потрапив під західні санкції (Великобританії, США та ЄС) за близькість до президента росії владіміра путіна та російського істеблішменту. Статки бізнесмена оцінюються в $10 млрд, при цьому він один із небагатьох, хто за підсумками 2022 року зміг заробити на кризі, викликаній російським вторгненням в Україну. Війна загострила продовольчу кризу та підняла ціни на основний товар компанії Гур’єва — добрива.


«Аргумент»

Источник: Компромат 2.0